Trzecie wydanie Przewodnika po pakiecie R
jest już dostępne w księgarniach!

Przewodnik po pakiecie R

Program R jest doskonałym narzędziem dla osób osoby pracujących przy statystycznej analizie danych, maszynowym przetwarzaniu danych czy wizualizacji danych.

R to całkowicie darmowe środowisko do analiz statystycznych z ponad trzema tysiącami dodatkowych pakietów. Wyposażone w elastyczny język programowania jest coraz chętniej wykorzystywane przez wykładowców do nauki analizy danych, przez naukowców do analiz danych oraz przez analityków w bankach, firmach i innych miejscach gdzie występują dane oraz potrzeba ich analizy.

Przewodnik po pakiecie R pozwala poznać język programowania, środowisko pracy i zbiór najprzydatniejszych narzędzie do analizy i wizualizacji danych. W wydaniu trzecim znaleźć można między innymi: Pobierz bezpłatnie pierwsze dwa rozdziały trzeciego wydania
(180 stron) ,,Przewodnika po pakiecie R'' [format pdf]
.Ukazała się moja nowa książka
Odkrywać! Ujawniać! Objaśniać!
Zbiór esejów o sztuce prezentowania danych
.
Książka dostępna na licencji CC BY&SA na stronie http://biecek.pl/Eseje.
Zapraszam na bloga SmarterPoland.pl
na którym przedstawiam zastosowania programu R do analizy ciekawych danych o Polsce.

Wydanie drugie ,,Przewodnika po pakiecie R''. Materiały do nauki programu R (pakietu/środowiska/systemu)

Program R jest niezbędnym narzędziem każdej osoby parającej się statystyką i/lub analizą danych. To całkowicie darmowe środowisko do analiz statystycznych z ponad tysiącem dodatkowych pakietów. Wyposażone w elastyczny język jest coraz chętniej wykorzystywane przez wykładowców do nauki analizy danych, przez naukowców do analiz danych oraz przez analityków w bankach, firmach i innych miejscach gdzie występują dane oraz potrzeba ich analizy.
Przedstawiana książka to kompleksowe wprowadzenie do najistotniejszych i najprzydatniejszych możliwości pakietu statystycznego R.
Książkę można kupić w wielu księgarniach internetowych >>>


Inne materiały polskojęzyczne


Wydarzenia