Wersja papierowa


Jeżeli podobała Ci się wersja elektroniczna, uwierz, że wersja papierowa tej książki, z kolorowymi ilustracjami i dwukolumnowym składem, spodoba Ci się jeszcze bardziej.

Papierowe wydanie można obecnie kupić:


Wersja elektroniczna


Jednym z celów Fundacji Naukowej Smarterpoland jest edukacja w zakresie statystyki, analizy danych i wizualizacji. Prezentowana książka to ukoronowanie ostatnich dwóch lat naszej pracy. Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu ostateczny uzyskany przez nas efekt.

Zgodnie z filozofią działania naszej Fundacji chcemy, aby opracowywane przez nas materiały były dostępne dla wszystkich za darmo, dlatego publikujemy książkę online w wersji darmowej na otwartej licencji CC BY&SA. Licencja CC BY&SA oznacza, że mogą Państwo nie tylko przeczytać cały zbiór esejów, ale również wykorzystać ich fragmenty, pod warunkiem, że będzie podane ich źródło a efekt Państwa pracy (dzieła) będzie udostępniony na tej samej licencji.

Chcielibyśmy podkreślić, że darmowa publikacja tak wartościowej merytorycznie pozycji popularnonaukowej jest unikatową praktyką, ale jest to możliwe dzięki wydaniu tej pozycji bezpośrednio przez fundację non-profit.

Nie zapominajmy jednak, że powstanie tej książki to wielomiesięczna praca wielu osób, związanych z Fundacją i autorem książki. Autor, redaktorzy i korektorzy książki oraz grupa „pierwszych – testowych” czytelników pracowała za darmo wnosząc swój wkład w wersję ostateczną.

Jeżeli podoba się Państwu ta książka, prosimy o darowiznę dla Fundacji, abyśmy w przyszłości mogli pracować nad kolejnymi projektami tego typu. Możliwy jest również zakup papierowej wersji książki – cena zakupu pozwoli nam na pokrycie kosztów wydruku, promocji oraz kosztów administracyjnych związanych z tym projektem.

Przypominamy, że darowiznę będzie można odpisać sobie od dochodu w zeznaniu podatkowym za rok, w którym została dokonana!

Konto do wpłat:

Bank Milenium       
06 1160 2202 0000 0002 0568 0951

Dane do przelewu:

Fundacja Naukowa Smarterpoland.pl.
Ul. Górczewska 228/58
01-460 Warszawa

Tytuł przelewu:

Darowizna dla Fundacji na jej cele statutowe.